RS Stock No.: 797-5778Brand: MobilemarkManufacturers Part No.: OD3-2400MOD2-BLK
brand-logo
View all in WiFi Antennas
Technical Document
Specifications
Product Type
WiFi Antenna
Antenna Length
14in
Minimum Frequency
2400MHz
Connector Type
Type N
Antenna Mount Type
Wall/Pole
Gain
3dBi
Connector Gender
Female
Directivity
Omni-Directional
Maximum Frequency
2.4GHz
Impedance
50Ω
Standards/Approvals
RoHS Compliant
Product details
OD Series High Vibration 2.4GHz Omni Antenna
The MobileMark 2.4 GHz high vibration antenna provide an excellent solution for a large area network in extreme environments such as quarry, mining and oil field construction.