NSK Linear Guide Block NAH30BNSZ NH Series
RS Stock No.: 620-802Brand: NSKManufacturers Part No.: NAH30BNSZ
brand-logo
View all in Linear Guide Blocks
Technical Document
Specifications
Brand
NSK
Product Type
Linear Guide Block
Series
NH
Carriage Length
143mm
Carriage Width
100mm
Acceptable Rail Width
30mm
Standards/Approvals
ISO 14728-1, ISO 14728-2
Country of Origin
Japan
Stock information temporarily unavailable.
Technical Document
Specifications
Brand
NSK
Product Type
Linear Guide Block
Series
NH
Carriage Length
143mm
Carriage Width
100mm
Acceptable Rail Width
30mm