Panasonic 10 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - ECA1JM100 Radial Lead
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
150%
Country of Origin
Malaysia
Product details
M Series
Smaller than SU series
Long life
Fully sleeved
Applications
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
QuantityUnit pricePer Pack
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
MA
Dissipation Factor
150%