Panasonic 22 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1C220UR 2000
Capacitance
22μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
90mA
Leakage Current
3.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.35Ω
Dissipation Factor
200%
Click here to find out more
You may be interested in
FK smt Al electro cap,22uF 16V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Exc. VAT)
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
FK smt Al electro cap,22uF 16V
Capacitance
22μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
90mA
Leakage Current
3.5μA
1.35Ω
Dissipation Factor
200%
AEC-Q200 qualified
FK smt Al electro cap,22uF 16V