Panasonic 47 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1C470UR 1000
Capacitance
47μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
7.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
700mΩ
Dissipation Factor
200%
Click here to find out more
You may be interested in
FK smt Al electro cap,47uF 16V
P.O.A.Each (In a Pack of 5) (Exc. VAT)
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
FK smt Al electro cap,47uF 16V
Capacitance
47μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Leakage Current
7.5μA
700mΩ
Dissipation Factor
200%
AEC-Q200 qualified
FK smt Al electro cap,47uF 16V