Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E100R 2000
RS Stock No.: 537-0483PBrand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1E100R
Capacitance
10μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
90mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.35Ω
Dissipation Factor
200%
Country of Origin
Malaysia
Click here to find out more
You may be interested in
ECAP 10UF 25V B CASE
P.O.A.Each (In a Pack of 250) (Exc. VAT)
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Select packaging type
QuantityUnit pricePer Reel
Click here to find out more
You may be interested in
ECAP 10UF 25V B CASE
Capacitance
10μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
90mA
Leakage Current
3μA
1.35Ω
Dissipation Factor
200%
Country of Origin
Malaysia
AEC-Q200 qualified
ECAP 10UF 25V B CASE