Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E101P 1000
Capacitance
100μF
Height
6.2mm
Length
6.2mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
25μA
Equivalent Series Resistance ESR
260mΩ
Dissipation Factor
200%
Country of Origin
Malaysia
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
100μF
Height
6.2mm
Length
6.2mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
300mA
Leakage Current
25μA
260mΩ
Dissipation Factor
200%