Panasonic 68 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E680P 1000
RS Stock No.: 708-3419Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEEFK1E680P
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.14%
Click here to find out more
You may be interested in
Panasonic 68 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder 1000
Stock information temporarily unavailable.
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
240mA
Leakage Current
3μA
Series
FK SMD
Dissipation Factor
0.14%
AEC-Q200 qualified