Panasonic 220 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 4 V dc, Surface - EEFKX0G221RF
Capacitance
220μF
Height
1.9mm
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Ripple Current
5.1A
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
15mΩ
Series
KX
Dissipation Factor
0.1%
QuantityUnit pricePer Reel
Specifications
Capacitance
220μF
Height
1.9mm
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
125°C
Ripple Current
5.1A
Tolerance
±20 %
15mΩ
Series
KX
Dissipation Factor
0.1%