Panasonic 22 μF Capacitor 400 V dc, Through Hole - EEUEE2G220S Radial Lead
Capacitance
22μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
538μA
Tolerance
±20 %
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%
Select packaging type
Select packaging type
Capacitance
22μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
538μA
Tolerance
±20 %
Series
EE RADIAL
Dissipation Factor
8%