Panasonic 3300 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFR1A332B Radial Lead
RS Stock No.: 240-3863Brand: PanasonicManufacturers Part No.: EEUFR1A332B
Capacitance
3300μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
10000 h
Lead Pitch
5mm
Series
FR
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Specifications
Capacitance
3300μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
10000 h
Lead Pitch
5mm
Series
FR
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%