ISL28006FH50Z-T7A Renesas Electronics, Current Sensing Amplifier Single 5-Pin SOT-23
RS Stock No.: 767-3605Brand: Renesas ElectronicsManufacturers Part No.: ISL28006FH50Z-T7A
brand-logo
View all in Current Sensing Amplifiers
Technical Document
Specifications
Power Supply Type
Single
Typical Single Supply Voltage
2.7 → 28 V
Minimum CMRR
105dB
Number of Channels per Chip
1
Maximum Supply Current
50 μA
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
SOT-23
Pin Count
5
Dimensions
2.9 x 1.6 x 1.14mm
Height
1.14mm
Length
2.9mm
Maximum Operating Supply Voltage
28 V
Width
1.6mm
Minimum Operating Supply Voltage
2.7 V
Minimum Operating Temperature
-40 °C
Maximum Operating Temperature
+125 °C
Country of Origin
Malaysia
Product details
Current Sensing Amplifiers, Intersil
Click here to find out more
You may be interested in
Stock information temporarily unavailable.
P.O.A.
Each (In a Pack of 2) (Exc. VAT)
Select packaging type
P.O.A.
Select packaging type
Click here to find out more
You may be interested in
Technical Document
Specifications
Power Supply Type
Single
Typical Single Supply Voltage
2.7 → 28 V
Minimum CMRR
105dB
Number of Channels per Chip
1
Maximum Supply Current
50 μA
Mounting Type
Surface Mount
Package Type
SOT-23
Pin Count
5
Dimensions
2.9 x 1.6 x 1.14mm
Height
1.14mm
Length
2.9mm
28 V
Width
1.6mm
2.7 V
Minimum Operating Temperature
-40 °C
Maximum Operating Temperature
+125 °C