Vishay 100 μF Capacitor 450 V dc, Snap-in - MAL215937101E3
RS Stock No.: 280-6786Brand: VishayManufacturers Part No.: MAL215937101E3
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Snap-in
Packaging
Cardboard Box
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
3
Termination Type
Snap-In
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
CECC 30301, IEC 60062, IEC 60068, IEC 60384-4/EN 130300
Leakage Current
450μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
900mΩ
Automotive Standard
No
Series
159 PUL-SI
QuantityUnit price
Capacitance
100μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Packaging
Cardboard Box
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-25°C
Pin Count
3
Termination Type
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
Leakage Current
450μA
Tolerance
±20 %
900mΩ